Jdi na obsah Jdi na menu
 


ROZHOVOR S LÍDREM ODS LITOVEL

 


10 otázek pro volebního lídra strany ODS v městě Litovli Mgr. Blahoslava Papajka :

 

 
 

1.         Pane místostarosto,vaše práce je velmi zodpovědná a obtížná.Mohl byste nám popsat její náplň?

 

Jsou to jednak pravidelná jednání, jako porady vedení, městské rady, jednání zastupitelstva jednání v klubech, jednání výborů a komisí ve městě. A protože jsem i krajským zastupitelem, tak obdobná jsou i jednání na kraji. K tomu je potřeba přičíst i jednání politická ve městě, v oblasti i regionu. A protože mám na starosti všechny investice ve městě, tak s tím souvisí příprava projektů, příprava investic, podání žádostí o dotace, kontrolní dny na stavbách, příprava rozpočtů. S mojí funkcí souvisí i společenské povinnosti jako je oddávání snoubenců,vítání nových dětí, účast na výstavách, koncertech, vernisážích a reprezentace města u zahraničních partnerů. A samozřejmě účast na různých sportovních akcích.

 

2.         Jak by jste zhodnotil minulé volební období, podařilo se prosadit nějaké věci, a ba naopak, v čem jste viděl problém?

 

  Kdybych měl hodnotit známkou, tak chvalitebně. Naší straně se podařilo prosadit téměř 90%  z našeho volebního programu. Problém je ovšem ve financování těchto akcí. Hospodářská krize způsobila v loňském a letošním roce propad 40 mil. Kč, čili mnoho akcí je připraveno k realizaci, ale chybí peníze.

 

 3.         Vaše sestavení kandidátky pro komunální volby 2010 čítá  řadu odborníků,  jak  jste koncipovali vlastně Váš volební program ?

 

Náš volební program jsme stavěli jako konkrétní a vyrovnaný ve všech odvětvích,  včetně   kultury, sportu, životního prostředí atd. Konečně se můžete přesvědčit na naší adrese sám.

 

4.         Řada lidí je zklamaná ze slibů volebních stran v květnových parlamentních volbách, máte  alespoň nějaké konkrétní realistické cíle ?

Jak už jsem řekl, většina našich programových bodů je konkrétních, zde bych vyzvedl ty prioritní:   

 

1)   protipovodňová opatření

  2)  schválení územního plánu

3)  realizovat všechny investiční akce , kde jsme získali dotace  

 

 
5.         Jak vnímáte sport v městě Litovli, uvažujete o vybudování dalších sportovišť ?

 

Sportovní oddíly v tak malých městech to mají složité. Je zde málo sponzorů, tak zůstává na městě, aby je podporovalo. Podporujeme všechny oddíly a dali jsme určitá pravidla. Dvě třetiny financí jdou na mládežnické oddíly a třetina na dospělé. A ve městě nám některá  sportoviště úplně chybí., jako tenisový areál, sqashová hala, minigolf a in-line hřiště.

 A  současné oddíly mají nevyhovující zázemí. Jsme toho názoru, že by si je měly vybudovat  jednotlivé oddíly, my jsme ochotni pomoci se získáním dotací a potom jim finančně přispět na realizaci. Ve městě hlavně chybí nové koupaliště, ale to musí vybudovat samotné město.

 

6.           Jste spokojený s kulturním vyžitím v městě Litovli ?

 

Jsem spokojený. V posledních letech začal Městský klub nabízet širokou škálu programů pro všechny věkové kategorie. Výjezd za kvalitní kulturou doplňuje soukromá cestovní kancelář   BAVI. Ve městě bylo založeno Městské muzeum, koná se ročně ve městě poměrně mnoho výstav. Své příznivce si našly i dvě největší akce Hanácké Benátky a Litovelské slavnosti.

 

7.           O čem jste snil jako kluk a splnili se Vám sny z dětství ?

 

 Jako kluk jsem chtěl být stavitelem, stavět krásné stavby. Ale vystudoval jsem matematiku a fyziku na přírodovědecké fakultě v Olomouci a protože jsem z politických důvodů nemohl učit v tehdy celém Severomoravském kraji, odešel jsem učit na stavební průmyslovku do Vysokého Mýta, čímž jsem se svému snu částečně přiblížil. Po revoluci jsem se vrátil do Litovle a v roce 1998 jsem se stal místostarostou města a dostal na starost investice. A není nic krásnějšího, než když se podaří postavit moderní, architektonicky zajímavá a účelová dobře řešená stavba jako je nová škola v Litovli, dům s pečovatelskou službou a nová ulice s bytovými domy. A to je téměř splněný můj sen.

 

 

8.           Jaké máte koníčky ?

 

Na prvním místě malá vnučka a vnouček. Od jara do podzimu potom zahrada, tam si psychicky odpočinu. A přes zimu filatelie.


 

9.            Co považujete v životě za nejdůležitější ?

 
 Samozřejmě zdraví člověka a svých blízkých.

 

10.         Co by jste vzkázal Vašim čtenářům a voličům města Litovle ?

 

Aby si důkladně přečetli volební programy, aby se zamysleli nad minulým volebním obdobím, jestli ta která strana splnila jejich představy, jestli to nebyly jen stranické sliby a podle toho  volili. A všem mladým voličům a těm, kteří ještě  nikdy nebyli u voleb, bych chtěl vzkázat, aby přišli k volbám. I vy ve městě a obcích bydlíte  a chcete zde bydlet, proto hlasujte, můžete dění  a život ve vašem okolí ovlivnit.